פרויקטים
המשרד
פתיחת תפריט
סגירה

סגירה

חזית כניסה ראשית

מידע

מבט מצפון מזרח

מבט למבואת הכניסה

מבואת הכניסה

מבט אל מבואת הכניסה והמרפסות

מבט ממזרח

מבט על, קריית החינוך

מבט אקסונומטרי

מבואה ראשית

מבט פנים

קריית חינוך זו זכתה להימנות ברשימת בתי הספר החדשניים של משרד החינוך, 2019

הקרייה מבוססת על עירוב, שילוב וחיבור מסגרות חינוך ובהם חינוך מיוחד והרצף האוטיסטי. בכל מפלס מארבעת מפלסי המבנה, מוכנסות 12 כיתות במרחבי למידה, פינות עבודה וגומחות עבודה פרטניות.

משרד החינוך מוביל תפיסה של חינוך ופדגוגיה מוטת עתיד לקראת 2030, פתח תקווה היא עיר המובילה חדשנות ומצוינות, רשת אמי"ת מיישמת בשנים האחרונות תפיסה חינוכית חדשנית הוליסטית של בית הספר העתידי בשם "גוגיה". מרחבי הלמידה המהווים כיום כותרת לחדשנות, מתייחסים לרוחב המלא של היריעה – ולא רק לפתיחת מחיצות או שקיפות ביניהן. "המתחם הפדגוגי" החדשני מחבר ומרכיב מחדש את הפרוגרמות הסדורות – בפרשנויות, בכיוונים, ובקווים תוך הקפדה על אפשרות חזרה – שינוי – התאמה ועוד.

חללי הפנים הנמתחים, ותכנון הפנים המשתנה, הוורסטילי, המובילי והווריאבילי עוברים לקדמת הבמה, בצד ההנגשה וההפגשה לחצר, לפטיו, למרפסת לסובב שמושים דואליים עם הקהילה והסביבה. בפינלנד, לדוגמא, מתקיימת מהפכה חינוכית בתחומים רוחביים – במקום נושאיים, בה בוטל כתב היד לטובת הקלדה ובה בוטלה הלמידה הפרונטלית ועוד.

בעידן הנוכחי, בית־הספר כבר לא משמש להקניית ידע אלא להנחלת הרצון ללמוד ובמילותיו של הסופר מרסל פרוסט: "החדשנות והגילוי לא נובעים מהשגת ידע חדש, אלא מתוך חשיפת הנחות הסמויות-מן-העין. והחדשנות היא ההבנה של מה ההנחות שאנחנו מניחים והבירור האם הנחות אלו נכונות. ה"קשיחות" המקבעת את המחשבה – ושאינה מאפשרת חדשנות – נובעת מכך שאנו מחזיקים בהנחות מוטעות או אשלייתיות, שלא נכון להחזיק בהן ושהן אלו העוצרות את ההתקדמות שלנו".

קווי בניין במגרש עירוני קטן תחמו את מסגרת המבנה תוך נגיסות למרפסות כלואות. מפלסי הבניין קשורים ונפתחים ביניהם תוך שימוש במדרגות ישיבה, חצרות מדורגות ומרפסות קומתיות.

ריהוט פנימי נייד, מחיצות ניידות ואמצעים טכנולוגיים מהווים את השינוע הפנימי ואת המעברים בין קבוצות ודרכי הלמידה. מבואות המבנה דופנו באמצעים גרפיים משתנים, מסכי הקרנה וצמחיה הידרופונית אנכית.

חזית כניסה

מבט מדרום

חללי למידה מפולשים

תכנית פיתוח

צוות תכנון
אדריכל אחראי – ניר לוי, לימור קוז'וקרו ואדריכלית נואית פרידריך
עיצוב פנים – אדריכלית נואית פרידריך

יועצים
ניהול – אלכס קאופמן חב' אבי פירקיס
קונסטרוקציה – שי רייפר
חשמל – קליינפלץ
מיזוג אויר ואינסטלציה – אוסמה פרח
אדריכל נוף – דודו גת
בטיחות – אלון אפשטיין